Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
76
KD954
EKD7
43
#
53
kn10632
10632
106
#
Kkn984
E8
95
E752
#
ED102
7
kn84
KDkn98

Optimalt kontrakt: 5NT S= 460
 NT
N11119911
S11119911
Ö22442
V22442
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT S+3 5 490 39/1
Bibi Jönsson - Willy Landgren Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT N+3 3 490 39/1
Ebon Agvard - Jan Öhman Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S+2 5 460 27/13
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N+2 2 460 27/13
Göran Nyqvist - Peter Perulf Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg 3NT S+2 5 460 27/13
Olle Persson - Stefan Eriksson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N+2 4 460 27/13
Lars G Svensson - Christian Frisk Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT S+2 6 460 27/13
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S+2 10 460 27/13
Peter Moricz - Barbro Melander Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+2 9 460 27/13
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 3NT S+2 5 460 27/13
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Östen Svantesson - Mats Holm 3NT S+2 7 460 27/13
Helene Carstam - Ragnar Carstam Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3NT S+2 3 460 27/13
Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt Anders Freij - Håkan Litsegård 3NT S+1 5 430 10/30
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S+1 5 430 10/30
Christer Östberg - Jan Walhagen Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT S+1 5 430 10/30
Britt Lindberg - Åke Lindström Svante Berglund - Martti Niileksela 3NT S+1 6 430 10/30
Louise Grandinsson - Christina Leander Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT S+1 5 430 10/30
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S+1 3 430 10/30
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S+1 3 430 10/30
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3NT S= 5 400 2/38
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N+1 9 130 0/40