Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
kn10987
83
532
874
#
KD643
52
Kkn9
K106
#
5
KD10764
1064
ED5
#
E2
Ekn9
ED87
kn932

Optimalt kontrakt: 3 Ö= -140
 NT
N55454
S55454
Ö88988
V88988
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Mörnstad - Carin Millar Göran Nyqvist - Peter Perulf 3NT V-2 Kn 100 39/1
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4D Ö-1 E 100 39/1
Olle Persson - Stefan Eriksson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V-1 4 50 30/10
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Ebon Agvard - Jan Öhman 4 Ö-1 E 50 30/10
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-1 E 50 30/10
Jane Brändemar - Nina Nilsson Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3NT Ö-1 8 50 30/10
Peter Moricz - Barbro Melander Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö-1 E 50 30/10
Stig Unoson - Ulla Wästberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö-1 E 50 30/10
Rutger Persson - Claes Nilsson Britt Lindberg - Åke Lindström 4 Ö-1 E 50 30/10
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö= E -110 21/19
Bibi Jönsson - Willy Landgren Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 V= 8 -110 21/19
Anders Freij - Håkan Litsegård Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 Ö= 3 -140 16/24
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Lars G Svensson - Christian Frisk 3 Ö= E -140 16/24
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3 Ö= E -140 16/24
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Christer Östberg - Jan Walhagen 2NT V+1 Kn -150 12/28
Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö+1 E -170 10/30
Anitha Lindgren - Marian Krook Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 N-3 5 -300 8/32
Helene Carstam - Ragnar Carstam Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2NT N-4 K -400 6/34
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 4 Ö= 2 -420 4/36
Louise Grandinsson - Christina Leander Svante Berglund - Martti Niileksela 3NT V+1 Kn -430 2/38
Östen Svantesson - Mats Holm Kent Hermansson - Lars Becklén 2NTD S-4 5 -1100 0/40