Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
KD7532
D106
kn4
106
#
E96
E987
K97
KD9
#
kn104
Kkn2
E103
5432
#
8
543
D8652
Ekn87

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N34353
S34353
Ö10810810
V10910810
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 3NT V-1 3 100 36/4
Anders Olsson - Sten Ahlgren Ebon Agvard - Jan Öhman 2NT V-1 K 100 36/4
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V-1 2 100 36/4
Bibi Jönsson - Willy Landgren Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-1 K 100 36/4
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Peter Moricz - Barbro Melander 3NT V-1 D 100 36/4
Svante Berglund - Martti Niileksela Jane Brändemar - Nina Nilsson 3 V= K -140 30/10
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 3 N-3 K -150 24/16
Britt Lindberg - Åke Lindström Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT V+1 4 -150 24/16
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 2NT V+1 3 -150 24/16
Östen Svantesson - Mats Holm Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 2 N-3 3 -150 24/16
Kent Hermansson - Lars Becklén Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 S-3 3 -150 24/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Göran Nyqvist - Peter Perulf 2NT V+2 K -180 17/23
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT V+2 2 -180 17/23
Anders Freij - Håkan Litsegård Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2D N-2 2 -300 14/26
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg 3NT V= 5 -600 11/29
Helene Carstam - Ragnar Carstam Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V= 7 -600 11/29
Anitha Lindgren - Marian Krook Olle Persson - Stefan Eriksson 4 V= 10 -620 8/32
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+1 5 -630 4/36
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3NT V+1 Kn -630 4/36
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT V+1 K -630 4/36
Ulla Borgström - Monica Wester Lars G Svensson - Christian Frisk 3NT V+2 5 -660 0/40