Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
EK1074
kn54
86
865
#
kn85
109873
kn52
104
#
D32
D6
K1097
EKDkn
#
96
EK2
ED43
9732

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N87798
S87798
Ö56445
V56445
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulla Wästberg Svante Berglund - Martti Niileksela 2 Ö-4 9 200 40/0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Olle Persson - Stefan Eriksson 2 Ö-3 9 150 36/4
Göran Nyqvist - Peter Perulf Jan-Eric Larsson - Anu Uus 1NT Ö-3 9 150 36/4
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 V-3 E 150 36/4
Peter Moricz - Barbro Melander Helene Carstam - Ragnar Carstam 3 N= E 140 32/8
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Anders Freij - Håkan Litsegård 2 N= E 110 27/13
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 2 N= E 110 27/13
Louise Grandinsson - Christina Leander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2 N= E 110 27/13
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Kent Hermansson - Lars Becklén 2 N= E 110 27/13
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö-2 9 100 18/22
Lars G Svensson - Christian Frisk Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö-2 9 100 18/22
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2 Ö-2 9 100 18/22
Britt Lindberg - Åke Lindström Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö-2 9 100 18/22
Rutger Persson - Claes Nilsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 Ö-2 6 100 18/22
Östen Svantesson - Mats Holm Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2 S= 7 90 12/28
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT Ö-1 4 50 8/32
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ebon Agvard - Jan Öhman 2 Ö-1 E 50 8/32
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT Ö-1 3 50 8/32
Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S-1 10 -50 4/36
Anders Olsson - Sten Ahlgren Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 1NT Ö= E -90 1/39
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Christer Östberg - Jan Walhagen 1NT Ö= 3 -90 1/39