Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
EK
D102
kn1074
KD96
#
D10
kn54
E95
E10852
#
kn98762
6
D632
43
#
543
EK9873
K8
kn7

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N8811710
S8811710
Ö44262
V44262
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt 5D S= D 850 40/0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Olle Persson - Stefan Eriksson 5D Ö-4 E 800 38/2
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Margaretha Olsson - Göran Ekelund 4 S+2 D 680 35/5
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 4 S+2 E 680 35/5
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anders Freij - Håkan Litsegård 4 S+1 D 650 20/20
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf 4 S+1 E 650 20/20
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anitha Lindgren - Marian Krook 4 N+1 E 650 20/20
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 S+1 E 650 20/20
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 4 S+1 D 650 20/20
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 E 650 20/20
Peter Moricz - Barbro Melander Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 4 S+1 E 650 20/20
Östen Svantesson - Mats Holm Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 S+1 E 650 20/20
Bibi Jönsson - Willy Landgren Helene Carstam - Ragnar Carstam 4 S+1 D 650 20/20
Louise Grandinsson - Christina Leander Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 5 S= D 650 20/20
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman 4 S+1 E 650 20/20
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S+1 E 650 20/20
Svante Berglund - Martti Niileksela Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S+1 10 650 20/20
Ebon Agvard - Jan Öhman Lars G Svensson - Christian Frisk 4 S= 5 620 5/35
Britt Lindberg - Åke Lindström Kent Hermansson - Lars Becklén 4 S= D 620 5/35
Rutger Persson - Claes Nilsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 S+2 D 200 2/38
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 S-2 D -200 0/40