Kommande tävlingar
27/06 Ölandsveckan 2019 - A-final
13/07 SM Lag Mixed
18/07 Walthers Bildelar Guldpar Falk
Rapporterade tävlingar
04/05 IAF-guld, BK S:t Erik
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
19/04 Trosa BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling m hcp max 54 par TL Rolf 2017-06-21

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.06.21

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
92
EKD983
106
D94
#
87
1064
E7532
K75
#
EKD1064
kn7
kn94
102
#
kn53
52
KD8
Ekn863

Optimalt kontrakt: 3D V-1 100
 NT
N95956
S95956
Ö47486
V47486
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 N= E 620 40/0
Thomas Ehrstedt - Ingrid Ehrstedt Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4D Ö-3 5 500 38/2
Anders Freij - Håkan Litsegård Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3D Ö-2 5 300 35/5
Lars G Svensson - Christian Frisk Olle Persson - Stefan Eriksson 4D Ö-2 5 300 35/5
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ing-Britt Jurén - Sonja Christensson 3 N+1 E 170 32/8
Lars-Åke Larsmyr - Anders Nordberg Ebon Agvard - Jan Öhman 4 Ö-3 5 150 30/10
Jan-Eric Larsson - Anu Uus Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 N= K 140 24/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N= E 140 24/16
Jane Brändemar - Nina Nilsson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 N= E 140 24/16
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 N= K 140 24/16
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3 N= E 140 24/16
Sven Grahn - Wiveca Lindström Svante Berglund - Martti Niileksela 4 Ö-2 E 100 18/22
Christer Östberg - Jan Walhagen Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö-1 2 50 14/26
Östen Svantesson - Mats Holm Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V-1 5 50 14/26
Ingegerd Jeppsson - Birgit Hartman Louise Grandinsson - Christina Leander 3 Ö-1 5 50 14/26
Ulf Schjånberg - Yvonne Tolf Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 N-1 E -100 9/31
Britt Lindberg - Åke Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N-1 E -100 9/31
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö= 5 -110 5/35
Stig Unoson - Ulla Wästberg Helene Carstam - Ragnar Carstam 2 Ö= 5 -110 5/35
Anders Olsson - Sten Ahlgren Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 Ö= K -140 2/38
Peter Moricz - Barbro Melander Kent Hermansson - Lars Becklén 4D N-1 E -200 0/40