Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Väst giv
ingen i zon
3
Ekn94
Dkn103
Kkn64
KDkn862
2
98642
9
E10975
KD10753
E
10
4
86
K75
ED87532

Optimalt kontrakt: 6D N-2 -300
 NT
N107326
S107326
Ö2510115
V2510115
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Gunnar Olsson - Jan Öhman 6 V-1 E 50 43/1
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 6 V-1 E 50 43/1
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Zalman Puterman - Maria Tendler 6 S-2 K -100 40/4
Bodil Mörnstad - Carin Millar Thomas Davy - Karen Nielsen 4 V+1 D -450 28/16
Johan Dieden - Per Henriks Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 5 V= 3 -450 28/16
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V+1 D -450 28/16
Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund Stig Unoson - Ulla Wästberg 4 V+1 K -450 28/16
Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 5 V= E -450 28/16
Christer Östberg - Jan Walhagen Gunnel Gille - Helen Lundin 4 V+1 D -450 28/16
Björn Nilsén - Irene Nilsén Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 V+1 D -450 28/16
Anitha Lindgren - Marian Krook Alf Roos - Christer Bengtsson 5 V= E -450 28/16
Harry Cronqvist - Claes Nilsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 V= 4 -450 28/16
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mona Andersson - Berith Rydnemalm 5 V= K -450 28/16
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Elsa Olsson - Birgit Hartman 4 V+1 E -450 28/16
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Helen Roos - Arne Bojesson 4 V+2 E -480 13/31
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Klas Bellander - Johan Erlandsson 5 V+1 E -480 13/31
Jane Brändemar - Nina Nilsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 5 Ö+1 8 -480 13/31
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 V+2 3 -480 13/31
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Milan Korac - Bengt Nilsson 5D V= K -650 5/39
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Borgström - Monica Wester 5D V= 6 -650 5/39
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Bo Månsson - Sonja Christensson 5D V= D -650 5/39
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5D V= D -650 5/39
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3D V+2 3 -730 0/44