Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Öst giv
N-S i zon
Ekn5
kn93
K72
K953
K7643
K7
98
Dkn104
8
D108542
kn1054
82
D1092
E6
ED63
E76

Optimalt kontrakt: 4NT S= 630
 NT
N10108910
S10108910
Ö33543
V33543
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S+2 D 660 44/0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT S+1 6 630 33/11
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Jane Brändemar - Nina Nilsson 3NT S+1 4 630 33/11
Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S+1 D 630 33/11
Klas Bellander - Johan Erlandsson Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund 3NT S+1 10 630 33/11
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT S+1 4 630 33/11
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT S+1 D 630 33/11
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT S+1 7 630 33/11
Bo Månsson - Sonja Christensson Alf Roos - Christer Bengtsson 3NT S+1 D 630 33/11
Sven Grahn - Wiveca Lindström Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S+1 D 630 33/11
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT S+1 D 630 33/11
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT S= D 600 16/28
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT S= D 600 16/28
Björn Nilsén - Irene Nilsén Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3NT S= D 600 16/28
Anitha Lindgren - Marian Krook Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S= D 600 16/28
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3NT S= D 600 16/28
Harry Cronqvist - Claes Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT S= K 600 16/28
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Mona Andersson - Berith Rydnemalm 3NT S= D 600 16/28
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Milan Korac - Bengt Nilsson 2D Ö-2 E 300 8/36
Gunnel Gille - Helen Lundin Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2NT S+1 4 150 6/38
Elsa Olsson - Birgit Hartman Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 S= K 130 4/40
Helen Roos - Arne Bojesson Johan Dieden - Per Henriks 4 S-1 K -100 2/42
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 4D S-3 K -800 0/44