Kommande tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
10/03 Sista speldag SM Lag, kval
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
Rapporterade tävlingar
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
05/01 Gävleguldet
BK Bridgehuset » Onsd 15/3 scratch 2017-03-15 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsd 15/3 scratch 2017-03-15

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2017.03.15

Syd giv
ingen i zon
Kkn62
5
D632
E1052
1043
E1072
E107
KD7
85
KDkn8
Kkn9
kn843
ED97
9643
854
96

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N46475
S46475
Ö87968
V87968
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Hans Henrik Ramel 3 V-1 2 50 40/4
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christian Frisk - Anna-Greta Ekelund 4 V-1 E 50 40/4
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT V-1 2 50 40/4
Björn Nilsén - Irene Nilsén Gunnel Gille - Helen Lundin 3 V-1 5 50 40/4
Harry Cronqvist - Claes Nilsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 4 V-1 3 50 40/4
Stig Unoson - Ulla Wästberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1 V= 9 -80 34/10
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Jane Brändemar - Nina Nilsson 2 Ö= 9 -110 31/13
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 Ö= 9 -110 31/13
Gunnar Olsson - Jan Öhman Bodil Mörnstad - Carin Millar 1NT V+1 2 -120 27/17
Christer Östberg - Jan Walhagen Zalman Puterman - Maria Tendler 1NT Ö+1 7 -120 27/17
Johan Dieden - Per Henriks Thomas Davy - Karen Nielsen 3 Ö= 9 -140 20/24
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V= E -140 20/24
Anitha Lindgren - Marian Krook Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3 V= E -140 20/24
Elsa Olsson - Birgit Hartman Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V= 2 -140 20/24
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 V= 3 -140 20/24
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Milan Korac - Bengt Nilsson 3 V+1 E -170 10/34
Klas Bellander - Johan Erlandsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 V+1 3 -170 10/34
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 V+1 3 -170 10/34
Mona Andersson - Berith Rydnemalm Alf Roos - Christer Bengtsson 2 Ö+2 E -170 10/34
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Gunlis Åberg - Ann-Cecil Olsson 3 V+1 2 -170 10/34
Helen Roos - Arne Bojesson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 V= 4 -420 2/42
Ulla Borgström - Monica Wester Stefan Rosenberg - Mats Ekdahl 4 V= E -420 2/42
Bo Månsson - Sonja Christensson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 V= 2 -420 2/42