Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
E104
E8
D10987
ED8
#
Kkn986
D1073
2
642
#
D7532
kn2
kn
Kkn1073
#

K9654
EK6543
95

Optimalt kontrakt: 7D Ö-5 1400
 NT
N71311510
S61311510
Ö50283
V50283
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 7 S= 2 1440 34/0
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Louise Grandinsson - Marianne Öhman 6 S+1 2 940 31/3
Zalman Puterman - Maria Tendler Anitha Lindgren - Marian Krook 6 S+1 2 940 31/3
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 6 N= 3 920 27/7
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 6 S= 6 920 27/7
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT N+3 7 490 24/10
Rutger Persson - Claes Nilsson Monica Gilhorn - Mona Berge 3NT N+2 7 460 19/15
Mona Andersson - Christian Frisk Gunlis Åberg - Sven Persson 3NT N+2 7 460 19/15
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+2 7 460 19/15
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT N+2 7 460 19/15
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 S+2 6 440 10/24
Ulla Borgström - Monica Wester Yvonne Tolf - Ulla Öberg 5 N+2 7 440 10/24
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 5 N+2 Kn 440 10/24
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 5 N+2 7 440 10/24
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 5 S+2 8 440 10/24
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT N+1 3 430 4/30
Kicki Orre - Kent Hermansson Bodil Mörnstad - Carin Millar 2NT N+3 10 210 2/32
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Milan Korac - Bengt Nilsson 4 S+2 8 170 0/34