Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
02/01 INSTÄLLD...BK Allians - Guldtä
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Nord giv
N-S i zon
#
8762
10
kn5
ED8532
#
kn3
K98763
D872
K
#
EKD954
42
1064
kn6
#
10
EDkn5
EK93
10974

Optimalt kontrakt: 6D Ö-5 1100
 NT
N128757
S129757
Ö14674
V14674
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4 Ö-4 E 200 33/1
Mona Andersson - Christian Frisk Gunlis Åberg - Sven Persson 4 Ö-4 E 200 33/1
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Louise Grandinsson - Marianne Öhman 4 N+2 E 170 29/5
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bo Månsson - Sonja Christensson 3 N+3 E 170 29/5
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 3 N+2 E 150 21/13
Jane Brändemar - Nina Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N+1 E 150 21/13
Kicki Orre - Kent Hermansson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3 N+2 E 150 21/13
Britt Lindberg - Åke Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-3 K 150 21/13
Karin Andrée - Agneta Dunemark Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3 Ö-3 E 150 21/13
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 4 Ö-3 E 150 21/13
Ulla Borgström - Monica Wester Yvonne Tolf - Ulla Öberg 4 N= E 130 14/20
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 Ö-2 E 100 9/25
Rutger Persson - Claes Nilsson Monica Gilhorn - Mona Berge 3 Ö-2 K 100 9/25
Zalman Puterman - Maria Tendler Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö-2 K 100 9/25
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 Ö-2 E 100 9/25
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Milan Korac - Bengt Nilsson 3 Ö-1 10 50 3/31
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 Ö-1 E 50 3/31
Rolf Bergström - Christer Löfgren Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2 Ö= K -110 0/34