Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Syd giv
alla i zon
#
10972
E
EDkn9743
kn
#
D86
Dkn54
82
E1096
#
kn
K10872
K65
D532
#
EK543
963
10
K874

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N4104114
S5104114
Ö83924
V83924
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Kerstin Degermark Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S+1 8 650 31/3
Jane Brändemar - Nina Nilsson Monica Gilhorn - Mona Berge 4 S+1 D 650 31/3
Kicki Orre - Kent Hermansson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 S+1 8 650 31/3
Karin Andrée - Agneta Dunemark Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+1 8 650 31/3
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S= 8 620 24/10
Rutger Persson - Claes Nilsson Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr 4 S= D 620 24/10
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S= E 620 24/10
Bodil Mörnstad - Carin Millar Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S+1 D 170 18/16
Anitha Lindgren - Marian Krook Gunlis Åberg - Sven Persson 3 S+1 8 170 18/16
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 S+2 D 170 18/16
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Mona Andersson - Christian Frisk 3 N+2 8 150 13/21
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Britt Lindberg - Åke Lindström 3 N+2 Kn 150 13/21
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N= 10 130 9/25
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3 N+1 Kn 130 9/25
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulla Borgström - Monica Wester 4 S-1 5 -100 5/29
Bo Månsson - Sonja Christensson Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 4 S-1 Kn -100 5/29
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Milan Korac - Bengt Nilsson 4 S-2 D -200 2/32
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 4 S-3 5 -300 0/34