Kommande tävlingar
17/09 Guldsimultanrally
03/10 Jubileumsguld
04/10 BK Tre Sang - Jubileumsguld La
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
Ekn865432
92
E5
kn
#
KD10
E6
kn9763
EK3
#
9
105
10842
D98742
#
7
KDkn8743
KD
1065

Optimalt kontrakt: 4D Ö-1 100
 NT
N34995
S34995
Ö98447
V98447
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Gilhorn - Mona Berge Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 4D S= E 790 33/1
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars G Svensson - Kerstin Degermark 4D N= 10 790 33/1
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 S+1 E 650 28/6
Kicki Orre - Kent Hermansson Sven Grahn - Wiveca Lindström 5 S= E 650 28/6
Lotta Lundberg - Björn Edvardsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 5 S= E 650 28/6
Britt Lindberg - Åke Lindström Gunlis Åberg - Sven Persson 4 N= 8 620 24/10
Karin Andrée - Agneta Dunemark Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 5D V-2 5 300 22/12
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N+1 10 170 20/14
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Björn Klefbohm - Magnus Friberg 5 Ö-3 K 150 18/16
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 N= D 140 16/18
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S-1 E -100 9/25
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S-1 E -100 9/25
Jane Brändemar - Nina Nilsson Milan Korac - Bengt Nilsson 5 S-1 E -100 9/25
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-1 K -100 9/25
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Ulla Borgström - Monica Wester 4 S-1 K -100 9/25
Anitha Lindgren - Marian Krook Mona Andersson - Christian Frisk 4 N-1 7 -100 9/25
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Bo Månsson - Sonja Christensson 4D N-1 7 -200 2/32
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Zalman Puterman - Maria Tendler 5D S-2 K -500 0/34