Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 INSTÄLLD - Ölandsveckan 2020 -
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
ED
Kkn10864
Ekn
E104
#
kn102
ED9
D6
Kkn963
#
8765
732
K10732
5
#
K943
5
9854
D872

Optimalt kontrakt: 3NT S= 400
 NT
N87879
S87979
Ö45454
V45464
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Lars G Svensson - Kerstin Degermark 1D V-3 10 500 34/0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 3NT S+1 6 430 32/2
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 1 N+2 5 140 26/8
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 N= 5 140 26/8
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mona Andersson - Christian Frisk 2 N+1 5 140 26/8
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N= 5 140 26/8
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3 N= 5 140 26/8
Gunlis Åberg - Sven Persson Kicki Orre - Kent Hermansson 2NT N= 2 120 20/14
Monica Gilhorn - Mona Berge Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr 1 N+1 5 110 16/18
Zalman Puterman - Maria Tendler Bo Månsson - Sonja Christensson 1 N+1 5 110 16/18
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bodil Mörnstad - Carin Millar 1 N+1 5 110 16/18
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 N-1 5 -50 8/26
Bengt Rylander - Terezia Lagerman Stig Unoson - Ulla Wästberg 3 N-1 5 -50 8/26
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Milan Korac - Bengt Nilsson 3 N-1 5 -50 8/26
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Britt Lindberg - Åke Lindström 3 N-1 5 -50 8/26
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Henrik Swensson - Rogert Dalgart 3 N-1 5 -50 8/26
Jane Brändemar - Nina Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N-2 5 -100 1/33
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard 4 N-2 5 -100 1/33