Kommande tävlingar
11/07 INSTÄLLT ... SM Lag Mixed
16/07 INSTÄLLD - Walthers Bildelar G
24/07 SM Par Dam - Omgång 1
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag Partävling med hcp Max 54 par TL Gun 2017-05-24

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.05.24

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
kn102
E107
K52
EKD2
#
ED93
Kkn9432
7
104
#
87654
6
10864
973
#
K
D85
EDkn93
kn865

Optimalt kontrakt: 6 N= 1370
 NT
N12116510
S12118511
Ö12552
V12552
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Becklén - Judit Derzsi-Jalgard Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT N+2 8 660 31/3
Anders Nordberg - Lars-Åke Larsmyr Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT S+2 4 660 31/3
Britt Lindberg - Åke Lindström Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3NT S+2 3 660 31/3
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Kicki Orre - Kent Hermansson 3NT N+2 8 660 31/3
Stig Unoson - Ulla Wästberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+1 6 630 22/12
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars G Svensson - Kerstin Degermark 3NT N+1 4 630 22/12
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lotta Lundberg - Björn Edvardsson 3NT N+1 6 630 22/12
Karin Andrée - Agneta Dunemark Gunlis Åberg - Sven Persson 3NT N+1 6 630 22/12
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT N+1 4 630 22/12
Jane Brändemar - Nina Nilsson Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 5 S+1 E 620 16/18
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Monica Gilhorn - Mona Berge 3 S+2 K 150 11/23
Mona Andersson - Christian Frisk Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S+2 7 150 11/23
Bodil Mörnstad - Carin Millar Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N+2 6 150 11/23
Anitha Lindgren - Marian Krook Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 S+2 E 150 11/23
Rutger Persson - Claes Nilsson Milan Korac - Bengt Nilsson 2 S+2 10 130 5/29
Louise Grandinsson - Marianne Öhman Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 S+1 9 130 5/29
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 Ö-1 3 50 1/33
Henrik Swensson - Rogert Dalgart Ann Christin Åxman - Hanna Söderberg 2 V-1 E 50 1/33