Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.23

Syd giv
N-S i zon
ED62
kn987
kn10
1076
Kkn105
K1063
72
E95
9873
542
KD543
D
4
ED
E986
Kkn8432

Optimalt kontrakt: 5 S= 600
 NT
N118879
S118879
Ö25563
V25563
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunlis Åberg - Jane Girdo Greger Jonsson - Marianne Falck 3NT N= 3 600 40.0/0.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Bodil Wikström - Niusia Lichtman 2NT N+1 9 150 36.0/4.0
Ulf Ohlsson - Marianne Olsson H.O. Thulin - Arne Hansson 3 Ö-3 4 150 36.0/4.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mari Segerberg - Jan Öhman 2NT N+1 3 150 36.0/4.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Hans Ryning - Gösta Wiik 4 S= 7 130 28.0/12.0
Lars Persson - Olov Hägerfors Mats Holm - Anders Edstrand 3 S+1 7 130 28.0/12.0
Bo Cnattingius - Ingela Roos Bengt Brynell - Hasse Jiborn 3 S+1 7 130 28.0/12.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Annette Wald Gärdenfors - Susanne Levin 4 S= 2 130 28.0/12.0
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Elsa Olsson - Birgit Hartman 2 S+2 5 130 28.0/12.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Björn Klefbohm - Hans Henrik Ramel 3 S= K 110 18.0/22.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 S= 5 110 18.0/22.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3 S= 7 110 18.0/22.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 2 S+1 7 110 18.0/22.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 S+1 7 110 18.0/22.0
Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 1NT S= 10 90 12.0/28.0
Carin Millar - Lisa Camp Olle Persson - Stefan Eriksson 2 Ö-1 4 50 10.0/30.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Grete Derand - Susanne Ramel 3 S-1 Kn -100 4.0/36.0
Helena Cewers - Helen Lundin Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 2NT N-1 4 -100 4.0/36.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 S-1 5 -100 4.0/36.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT S-1 5 -100 4.0/36.0
Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis Sonja Lindblom - Aina Joheimer 3NT N-1 9 -100 4.0/36.0
Willy Landgren - Bibi Jönsson     - 15.5/-