Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.23

Väst giv
N-S i zon
KDkn10
Dkn109
D2
Dkn6
E863
E65
kn4
10975
75
K8732
K96
E83
942
4
E108753
K42

Optimalt kontrakt: 2 N= 110
 NT
N68687
S68687
Ö64655
V64655
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Bo Cnattingius - Ingela Roos 3NT N= 2 600 40.0/0.0
Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2NT S+2 10 180 37.0/3.0
Sonja Lindblom - Aina Joheimer Bengt Rylander - Terezia Lagerman 1NT S+3 10 180 37.0/3.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT S+2 3 150 33.0/7.0
Helena Cewers - Helen Lundin Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 1NT S+2 3 150 33.0/7.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 1NT S+1 5 120 26.0/14.0
H.O. Thulin - Arne Hansson Mats Holm - Anders Edstrand 1NT S+1 6 120 26.0/14.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Olle Persson - Stefan Eriksson 1NT S+1 3 120 26.0/14.0
Carin Millar - Lisa Camp Mari Segerberg - Jan Öhman 2NT N= 2 120 26.0/14.0
Annette Wald Gärdenfors - Susanne Levin Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson 2NT N= 7 120 26.0/14.0
Karin Ringsberg - Tina Arvidsson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 2 N= E 110 19.0/21.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3 S= 6 110 19.0/21.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Björn Klefbohm - Hans Henrik Ramel 2 Ö-2 9 100 15.0/25.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Grete Derand - Susanne Ramel 3 Ö-2 9 100 15.0/25.0
Gunlis Åberg - Jane Girdo Bo Hedberg - Fredrik Bonde 1 N= 2 70 12.0/28.0
Bengt Brynell - Hasse Jiborn Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 1NT S-1 10 -100 6.0/34.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 2 N-1 5 -100 6.0/34.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius 3NT N-1 2 -100 6.0/34.0
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Willy Landgren - Bibi Jönsson 2 N-1 7 -100 6.0/34.0
Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 2NT N-1 2 -100 6.0/34.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Lars Persson - Olov Hägerfors 3NT S-3 7 -300 0.0/40.0
Elsa Olsson - Birgit Hartman     - 14.4/-