Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » måndag scratch 2017-01-23 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

måndag scratch 2017-01-23

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.23

Öst giv
alla i zon
kn108
6
KD106
E6532
K4
ED4
E732
D1097
ED72
kn1053
kn5
Kkn8
9653
K9872
984
4

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N45433
S45433
Ö988910
V988910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Cnattingius - Ingela Roos Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 6 Ö-4 4 400 40.0/0.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Lars Persson - Olov Hägerfors 5 Ö-2 4 200 37.0/3.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Britta-Lena Rundcrantz - Berit Kallstenius 4 Ö-2 4 200 37.0/3.0
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Ulf Ohlsson - Marianne Olsson 2 Ö+1 4 -140 34.0/6.0
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Bo Hedberg - Fredrik Bonde 3NT V= K -600 29.0/11.0
Lars Becklén - Kjell Åke Nilsson Berth Rasmusson - Birgitta Kiotseridis 3NT V= K -600 29.0/11.0
Hanna Lewandowski - Andrzej Cybulski Bengt Rylander - Terezia Lagerman 3NT Ö= 8 -600 29.0/11.0
Annette Wald Gärdenfors - Susanne Levin Gunlis Åberg - Jane Girdo 3NT V= Kn -600 29.0/11.0
Marianne Wästberg - Irma Romare Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT V+1 3 -630 17.0/23.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Bengt Brynell - Hasse Jiborn 3NT Ö+1 3 -630 17.0/23.0
Lars-Åke Larsmyr - Berith Rydnemalm Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3NT V+1 Kn -630 17.0/23.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT Ö+1 3 -630 17.0/23.0
Grete Derand - Susanne Ramel H.O. Thulin - Arne Hansson 3NT Ö+1 4 -630 17.0/23.0
Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson Karin Ringsberg - Tina Arvidsson 3NT Ö+1 3 -630 17.0/23.0
Greger Jonsson - Marianne Falck Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT V+1 K -630 17.0/23.0
Mari Segerberg - Jan Öhman Willy Landgren - Bibi Jönsson 3NT Ö+1 3 -630 17.0/23.0
Bodil Wikström - Niusia Lichtman Mats Holm - Anders Edstrand 3NT V+2 6 -660 6.0/34.0
Helena Cewers - Helen Lundin Björn Klefbohm - Hans Henrik Ramel 3NT V+2 2 -660 6.0/34.0
Carin Millar - Lisa Camp Ulf Schjånberg - Ulla Wästberg 3NT V+2 6 -660 6.0/34.0
Mona Andersson - Gun Jensen-Carlén Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3NT Ö+3 7 -690 2.0/38.0
Olle Persson - Stefan Eriksson Elsa Olsson - Birgit Hartman 3NTD Ö= 7 -750 0.0/40.0
Sonja Lindblom - Aina Joheimer     - 16.6/-