Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
53
K942
E10863
K8
#
KD984
kn10873
D4
D
#
kn72
ED6
K752
kn95
#
E106
5
kn9
E1076432

Optimalt kontrakt: 4D V-1 100
 NT
N98449
S98449
Ö34983
V35983
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö-3 5 150 40/0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S= K 130 38/2
Rolf Bergström - Christer Löfgren Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S= D 110 35/5
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Mona Andersson - Christian Frisk 3 S= K 110 35/5
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Monica Lessing - Wiviann Hassel 4 V-2 K 100 30/10
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 V-2 K 100 30/10
Zalman Puterman - Maria Tendler Greger Jonsson - Marianne Falck 4D V-1 E 100 30/10
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 V-1 K 50 25/15
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V-1 K 50 25/15
Ulla Borgström - Monica Wester Margaretha Olsson - Göran Ekelund Pass   20/20
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Adam Wasserstrom - Karin Eresund Pass   20/20
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Sven Grahn - Wiveca Lindström Pass   20/20
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S-1 Kn -50 14/26
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Lars G Svensson - Olov Hägerfors 4 S-1 8 -50 14/26
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 S-1 K -50 14/26
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Gunlis Åberg - Mona Berge 3D S-1 K -100 10/30
Åke Lindström - Britt Lindberg Marianne Silwer - Teddy Wald 3 V= E -140 6/34
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 V+1 E -140 6/34
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Bo Månsson - Sonja Christensson 3 V= K -140 6/34
Hanna Lewandowski - Christina Leander Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 2D V= K -470 2/38
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Hermansson - Stefan Eriksson 3NTD S-5 Kn -1100 0/40