Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K632
KD9
9653
kn4
#
D
8652
EKD82
1085
#
Ekn74
E103
104
D976
#
10985
kn74
kn7
EK32

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N45575
S45575
Ö88868
V88868
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Ulla Borgström - Monica Wester 2 V-1 3 100 40/0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Pass   26/14
Lars G Svensson - Olov Hägerfors Marianne Silwer - Teddy Wald Pass   26/14
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Pass   26/14
Hanna Lewandowski - Christina Leander Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Pass   26/14
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Persson - Pia Katarina Larsson Pass   26/14
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Bo Månsson - Sonja Christensson Pass   26/14
Mona Andersson - Christian Frisk Zalman Puterman - Maria Tendler Pass   26/14
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Pass   26/14
Gunlis Åberg - Mona Berge Rolf Sjödahl - Alf Pihl Pass   26/14
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Greger Jonsson - Marianne Falck Pass   26/14
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Pass   26/14
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Pass   26/14
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anitha Lindgren - Marian Krook Pass   26/14
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 2 Ö= Kn -90 12/28
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Kent Hermansson - Stefan Eriksson 1 V+2 Kn -110 10/30
Rolf Bergström - Christer Löfgren Göran Nyqvist - Peter Perulf 1NT Ö+1 4 -120 5/35
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Monica Lessing - Wiviann Hassel 2NT Ö= E -120 5/35
Åke Lindström - Britt Lindberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT Ö+1 10 -120 5/35
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2NT V= 6 -120 5/35
Carin Millar - Bodil Mörnstad Yvonne Tolf - Ulla Öberg 2NT Ö+2 E -180 0/40