Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
kn5
E86
K8732
D97
#
1087643
kn
E94
1042
#
K2
KD10543
kn6
E63
#
ED9
972
D105
Kkn85

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N88656
S88656
Ö43754
V43754
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 2NT N+1 K 150 40/0
Ulla Borgström - Monica Wester Yvonne Tolf - Ulla Öberg 3 N+1 E 130 35/5
Carin Millar - Bodil Mörnstad Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 N+1 E 130 35/5
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N+1 E 130 35/5
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Mona Andersson - Christian Frisk 3 N+1 K 130 35/5
Hanna Lewandowski - Christina Leander Rolf Bergström - Christer Löfgren 3 N= 6 110 29/11
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N= K 110 29/11
Lars G Svensson - Olov Hägerfors Åke Lindström - Britt Lindberg 3 Ö-2 5 100 24/16
Monica Lessing - Wiviann Hassel Marianne Silwer - Teddy Wald 4 V-2 E 100 24/16
Bo Månsson - Sonja Christensson Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V-2 8 100 24/16
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 2 Ö-1 5 50 15/25
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö-1 5 50 15/25
Anitha Lindgren - Marian Krook Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 2 Ö-1 D 50 15/25
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 2 Ö-1 6 50 15/25
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Kent Hermansson - Stefan Eriksson 2 Ö-1 2 50 15/25
Zalman Puterman - Maria Tendler Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan 2 Ö-1 D 50 15/25
Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 S-2 Kn -100 8/32
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö= 5 -110 3/37
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö= 2 -110 3/37
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö= E -110 3/37
Gunlis Åberg - Mona Berge Greger Jonsson - Marianne Falck 2 Ö= D -110 3/37