Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
Dkn
kn94
E982
D953
#
E109
1076
K1076
K104
#
K763
EK8532
kn4
6
#
8542
D
D53
Ekn872

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N86344
S86344
Ö571087
V571087
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö-2 2 100 40/0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 4 Ö-1 8 50 36/4
Ulla Borgström - Monica Wester Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö-1 8 50 36/4
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 Ö-1 2 50 36/4
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund 4 S-2 6 -100 32/8
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lars G Svensson - Olov Hägerfors 3 Ö= 8 -140 28/12
Anitha Lindgren - Marian Krook Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö= 2 -140 28/12
Sven Grahn - Wiveca Lindström Zalman Puterman - Maria Tendler 2 Ö+1 E -140 28/12
Monica Lessing - Wiviann Hassel Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S-3 E -150 24/16
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Göran Nyqvist - Peter Perulf 2 Ö+2 8 -170 19/21
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö+2 E -170 19/21
Greger Jonsson - Marianne Falck Agneta Johansson - Ulla Wästberg 2 Ö+2 3 -170 19/21
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Gunlis Åberg - Mona Berge 2 Ö+2 D -170 19/21
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Marianne Silwer - Teddy Wald 2 Ö+3 3 -200 13/27
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö+3 D -200 13/27
Carin Millar - Bodil Mörnstad Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö= E -420 7/33
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö= 3 -420 7/33
Hanna Lewandowski - Christina Leander Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 4 Ö= 3 -420 7/33
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 Ö= 3 -420 7/33
Mona Andersson - Christian Frisk Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 Ö+1 D -450 1/39
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Bo Månsson - Sonja Christensson 4 Ö+1 7 -450 1/39