Kommande tävlingar
24/04 Anmälan till SM Lag semi
08/05 INSTÄLLD ... Guld-IAF - BK S:t
01/07 Ölandsveckan 2021 - INSTÄLLD
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
Kkn8
EDkn75
K105
kn2
#
93
K106
ED964
K97
#
E107
32
kn83
E8654
#
D6542
984
72
D103

Optimalt kontrakt: 3D Ö-1 100
 NT
N55886
S55886
Ö88445
V88556
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Kent Hermansson - Stefan Eriksson 2D S= 7 470 40/0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Monica Lessing - Wiviann Hassel 2 N+2 Kn 170 37/3
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N+2 3 170 37/3
Rolf Bergström - Christer Löfgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N= Kn 140 31/9
Ulla Borgström - Monica Wester Åke Lindström - Britt Lindberg 2 S+1 6 140 31/9
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars G Svensson - Olov Hägerfors 3 N= 3 140 31/9
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N= Kn 140 31/9
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Carin Millar - Bodil Mörnstad 1 N+1 Kn 110 25/15
Zalman Puterman - Maria Tendler Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 1 N+1 6 110 25/15
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4D V-1 Kn 100 22/18
Mona Andersson - Christian Frisk Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 3 Ö-1 9 50 20/20
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 N-1 8 -50 16/24
Bo Månsson - Sonja Christensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 4 S-1 K -50 16/24
Greger Jonsson - Marianne Falck Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1 N-1 8 -50 16/24
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö= 9 -90 10/30
Anitha Lindgren - Marian Krook Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 1NT Ö= 2 -90 10/30
Gunlis Åberg - Mona Berge Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 Ö= 9 -90 10/30
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 3 N-2 3 -100 6/34
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Hanna Lewandowski - Christina Leander 2 V+1 8 -110 3/37
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Marianne Silwer - Teddy Wald 2 V+1 E -110 3/37
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+2 2 -150 0/40