Kommande tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
Rapporterade tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Nord giv
alla i zon
#
Ekn862
862
K10
E62
#
D743
Kkn4
6
Kkn973
#
K105
E73
Dkn542
85
#
9
D1095
E9873
D104

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -600
 NT
N56754
S57754
Ö86689
V86689
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Monica Lessing - Wiviann Hassel 3NT Ö-3 10 300 39/1
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V-3 E 300 39/1
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 2 Ö-2 9 200 36/4
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Lars G Svensson - Olov Hägerfors 1NT S+1 7 120 34/6
Anitha Lindgren - Marian Krook Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 2 Ö-1 9 100 31/9
Gunlis Åberg - Mona Berge Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT V-1 6 100 31/9
Greger Jonsson - Marianne Falck Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1NT S= 7 90 28/12
Mona Andersson - Christian Frisk Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 1NT S-1 7 -100 24/16
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT S-1 7 -100 24/16
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 1NT N-1 7 -100 24/16
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Kent Hermansson - Stefan Eriksson 1NT Ö+1 9 -120 19/21
Bo Månsson - Sonja Christensson Björn Klefbohm - Magnus Friberg 2NT V= 8 -120 19/21
Ulla Borgström - Monica Wester Åke Lindström - Britt Lindberg 2NT V+1 6 -150 16/24
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Carin Millar - Bodil Mörnstad 1NT S-2 7 -200 9/31
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Hanna Lewandowski - Christina Leander 2NT N-2 2 -200 9/31
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Marianne Silwer - Teddy Wald 2 S-2 3 -200 9/31
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 N-2 8 -200 9/31
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3 S-2 6 -200 9/31
Zalman Puterman - Maria Tendler Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard 2 N-2 5 -200 9/31
Rolf Bergström - Christer Löfgren Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N-3 E -300 2/38
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3NT N-4 6 -400 0/40