Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Öst giv
alla i zon
#
Ekn86
E7
ED1095
92
#
7542
5
kn6432
864
#
KD109
D8632
K8
K5
#
3
Kkn1094
7
EDkn1073

Optimalt kontrakt: 7NT S= 2220
 NT
N13911913
S13911913
Ö03140
V03140
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT N+4 9 720 36/4
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT N+4 9 720 36/4
Mona Andersson - Christian Frisk Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S+4 5 720 36/4
Anitha Lindgren - Marian Krook Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT S+4 5 720 36/4
Bo Månsson - Sonja Christensson Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT N+4 9 720 36/4
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Hanna Lewandowski - Christina Leander 3NT N+3 K 690 26/14
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 3NT N+3 K 690 26/14
Göran Nyqvist - Peter Perulf Marianne Silwer - Teddy Wald 3NT S+3 2 690 26/14
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Lars G Svensson - Olov Hägerfors 3NT S+3 5 690 26/14
Agneta Johansson - Ulla Wästberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT N+3 9 690 26/14
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulla Borgström - Monica Wester 3NT N+2 3 660 17/23
Åke Lindström - Britt Lindberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3NT N+2 K 660 17/23
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT N+2 K 660 17/23
Monica Lessing - Wiviann Hassel Carin Millar - Bodil Mörnstad 3NT N+2 3 660 17/23
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Adam Wasserstrom - Karin Eresund 5 S+2 5 640 12/28
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Rolf Bergström - Christer Löfgren 5 S+1 5 620 9/31
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Ingegerd Jeppsson - Monica Borg 5 S+1 5 620 9/31
Greger Jonsson - Marianne Falck Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3NT S= 2 600 6/34
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 2NT N+4 2 240 4/36
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Björn Klefbohm - Magnus Friberg 3 S+3 5 170 2/38
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Kent Hermansson - Stefan Eriksson 2 N= K 90 0/40