Kommande tävlingar
05/12 INSTÄLLD Malmö BK - Guldtävlin
09/01 INSTÄLLD... Gävle BK - Gävlegu
15/01 Onlinesvenskan Elitserien
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag med hcp max 54 par TL Gun 2017-04-26

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.04.26

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
KD53
Ekn10632
4
E3
?
8
D87
ED1098
Dkn95
?
E742
K95
kn62
K106
?
kn1096
4
K753
8742

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N43784
S43784
Ö89558
V89658
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Annette Wald Gärdenfors - Lars Becklén 2D N+1 2 570 40/0
Svante Dahl - Lindgren Carl-Johan Greger Jonsson - Marianne Falck 2 N+1 2 140 38/2
Stig Unoson - Anna-Greta Ekelund Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1 N+1 E 110 36/4
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 1 N= 6 80 33/7
Björn Klefbohm - Magnus Friberg Zalman Puterman - Maria Tendler 1 N= 2 80 33/7
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3 N-1 2 -50 28/12
Jane Brändemar - Judit Derzsi-Jalgard Bo Månsson - Sonja Christensson 2 N-1 Kn -50 28/12
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 N-1 Kn -50 28/12
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 N-2 Kn -100 20/20
Monica Lessing - Wiviann Hassel Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 N-2 Kn -100 20/20
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 N-2 Kn -100 20/20
Ingegerd Jeppsson - Monica Borg Agneta Johansson - Ulla Wästberg 4 S-2 E -100 20/20
Kent Hermansson - Stefan Eriksson Mona Andersson - Christian Frisk 3 N-2 6 -100 20/20
Ulla Borgström - Monica Wester Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 V+1 E -130 12/28
Yvonne Tolf - Ulla Öberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 V+1 E -130 12/28
Sven Grahn - Wiveca Lindström Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V+1 E -130 12/28
Marianne Silwer - Teddy Wald Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 V+2 E -150 5/35
Lars G Svensson - Olov Hägerfors Göran Nyqvist - Peter Perulf 3 Ö+2 E -150 5/35
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3 V+2 E -150 5/35
Gunlis Åberg - Mona Berge Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 V+2 E -150 5/35
Hanna Lewandowski - Christina Leander Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT Ö+2 4 -180 0/40