Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Syd giv
alla i zon
kn93
D87652
KD85
10
K
E10943
ED10975
E87542
E43
kn2
kn3
KD6
kn109
76
K8642

Optimalt kontrakt: 4D S-2 -500
 NT
N34844
S34844
Ö109489
V109489
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 5D V-5 2 1400 44.0/0.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 5D V-2 2 500 42.0/2.0
Bo Johansson - Elsa Johansson Mats Andersson - Göran Nilsson 6 V-2 3 200 37.0/7.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 Ö-2 Kn 200 37.0/7.0
Johan Dieden - Per Henriks Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö-2 Kn 200 37.0/7.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 Ö-2 Kn 200 37.0/7.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Mona Andersson - Ulla Lundström 3 N= Kn 140 31.0/13.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N= E 140 31.0/13.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Mats Holm - Anders Edstrand 2 Ö-1 7 100 24.0/20.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Sonja Christensson - Bo Månsson 3 Ö-1 Kn 100 24.0/20.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 Ö-1 Kn 100 24.0/20.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö-1 Kn 100 24.0/20.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Göran Nyqvist - Peter Perulf 5 V-1 3 100 24.0/20.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V= 7 -130 17.0/27.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V= 5 -130 17.0/27.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 V+2 K -150 13.0/31.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Rutger Persson - Claes Nilsson 3 V+2 2 -150 13.0/31.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 4D N-1 Kn -200 10.0/34.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Milan Korac - Bengt Nilsson 5 V= K -600 6.0/38.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 3NT Ö= Kn -600 6.0/38.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö= Kn -600 6.0/38.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nicolae Östner - Evert Bengtsson 4 Ö= Kn -620 2.0/42.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4D Ö= Kn -790 0.0/44.0