Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Nord giv
N-S i zon
ED108
107
Dkn2
D1043
43
E986
E7643
E9
K5
K543
K985
K87
kn9762
Dkn2
10
kn652

Optimalt kontrakt: 4 Ö= -420
 NT
N73364
S73364
Ö6101068
V6101068
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Sonja Christensson - Bo Månsson 4 Ö-1 10 50 42.0/2.0
Johan Dieden - Per Henriks Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö-1 6 50 42.0/2.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT V-1 3 50 42.0/2.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S-1 3 -100 38.0/6.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bo Johansson - Elsa Johansson 2NT Ö= 2 -120 36.0/8.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Klas Bellander - Jan Clementsson 4 V= E -130 33.0/11.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö+1 6 -130 33.0/11.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 3 V= 3 -140 30.0/14.0
Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 Ö+1 2 -170 26.0/18.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Gunnar Olsson - Jan Öhman 3 V+1 10 -170 26.0/18.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 Ö+1 10 -170 26.0/18.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 S-3 E -300 22.0/22.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Marianne Falck - Ann Christin Åxman 4 Ö= 10 -420 13.0/31.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 Ö= 3 -420 13.0/31.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 4 Ö= 10 -420 13.0/31.0
Mats Holm - Anders Edstrand Milan Korac - Bengt Nilsson 4 Ö= 2 -420 13.0/31.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Claes Engdahl - Ulla Öberg 4 Ö= 10 -420 13.0/31.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 V= 4 -420 13.0/31.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö= 10 -420 13.0/31.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Mona Andersson - Ulla Lundström 4 V= 10 -420 13.0/31.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 Ö+1 10 -450 2.0/42.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 Ö+1 10 -450 2.0/42.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 4 V+1 E -450 2.0/42.0