Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Syd giv
Ö-V i zon
K8
96543
64
8532
1093
K1087
D5
K1076
Ekn6
2
K109732
ED4
D7542
EDkn
Ekn8
kn9

Optimalt kontrakt: 4NT Ö= -630
 NT
N42653
S42653
Ö996710
V99679
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Olsson - Jan Öhman Johan Dieden - Per Henriks 2 S-1 D -50 44.0/0.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Rutger Persson - Claes Nilsson 3 S-2 D -100 39.0/5.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 S-2 6 -100 39.0/5.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 3 S-2 D -100 39.0/5.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christer Östberg - Jan Walhagen 3 S-2 5 -100 39.0/5.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3 Ö= Kn -110 30.0/14.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Bo Johansson - Elsa Johansson 3 Ö= E -110 30.0/14.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö= 4 -110 30.0/14.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 2 Ö+1 E -110 30.0/14.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 Ö+1 E -110 30.0/14.0
Milan Korac - Bengt Nilsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 2 Ö+2 Kn -130 19.0/25.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 Ö+1 Kn -130 19.0/25.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2 Ö+2 Kn -130 19.0/25.0
Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3 Ö+1 2 -130 19.0/25.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Klas Bellander - Jan Clementsson 2 Ö+2 Kn -130 19.0/25.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö+2 Kn -130 19.0/25.0
Sonja Christensson - Bo Månsson Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg 1NT S-3 7 -150 8.0/36.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3 S-3 D -150 8.0/36.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 4 Ö+1 4 -150 8.0/36.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S-3 10 -150 8.0/36.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö+2 Kn -150 8.0/36.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2NT Ö+3 8 -210 2.0/42.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Mats Holm - Anders Edstrand 3 S-5 D -250 0.0/44.0