Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Syd giv
alla i zon
kn986

Dkn7652
E76
K10754
E10984
K
82
32
KD3
10983
Kkn54
ED
kn7652
E4
D1093

Optimalt kontrakt: 4 S= 130
 NT
N910577
S910577
Ö43766
V43866
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Claes Engdahl - Ulla Öberg 3NT S= 5 600 44.0/0.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lotta Lundberg - Hans Ryning 2D N+2 2 580 42.0/2.0
Mats Holm - Anders Edstrand Åke Lindström - Britt Lindberg 2 S+2 3 130 40.0/4.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke H.O. Thulin - Mats Mårtensson 1NT N+1 10 120 37.0/7.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Nicolae Östner - Evert Bengtsson 2NT S= 4 120 37.0/7.0
Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren Mats Andersson - Göran Nilsson 2 N+1 3 110 32.0/12.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 1 N+1 10 110 32.0/12.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Johan Dieden - Per Henriks 2 N+1 3 110 32.0/12.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Sonja Christensson - Bo Månsson 1NT Ö-1 6 100 28.0/16.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S= 5 90 26.0/18.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1 V= D -80 24.0/20.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lars Persson - Pia Katarina Larsson 1NT Ö= 2 -90 21.0/23.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Peter Moricz - Håkan Myrhagen 1NT Ö= 5 -90 21.0/23.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3 N-1 3 -100 15.0/29.0
Ulla Borgström - Monica Wester Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2NT S-1 5 -100 15.0/29.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT S-1 5 -100 15.0/29.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Kent Hermansson - Lars Becklén 3 S-1 K -100 15.0/29.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3 S-2 K -200 8.0/36.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT S-2 5 -200 8.0/36.0
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT N-2 4 -200 8.0/36.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Bo Johansson - Elsa Johansson 1NT N-3 3 -300 4.0/40.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N-4 8 -400 1.0/43.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 S-4 K -400 1.0/43.0