Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Nord giv
N-S i zon
106
E106

ED1097642
Dkn87
kn942
KD87
K
2
D85
1096542
853
EK9543
K73
Ekn3
kn

Optimalt kontrakt: 7NT N= 2220
 NT
N13681113
S13691113
Ö07420
V07420
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Sonja Christensson - Bo Månsson 6NT S+1 7 1470 44.0/0.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 6 N+1 2 1390 40.0/4.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Nicolae Östner - Evert Bengtsson 6 N+1 2 1390 40.0/4.0
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Göran Nyqvist - Peter Perulf 6 N+1 10 1390 40.0/4.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Klas Bellander - Jan Clementsson 3NT S+3 K 690 36.0/8.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+1 K 650 31.0/13.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Bo Johansson - Elsa Johansson 4 S+1 K 650 31.0/13.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S+1 K 650 31.0/13.0
Johan Dieden - Per Henriks Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 4 S+1 K 650 31.0/13.0
Åke Lindström - Britt Lindberg H.O. Thulin - Mats Mårtensson 5 N+2 2 640 24.0/20.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Mats Holm - Anders Edstrand 5 N+2 2 640 24.0/20.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Claes Engdahl - Ulla Öberg 5 N+2 5 640 24.0/20.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Mats Andersson - Göran Nilsson 4 S= 4 620 16.0/28.0
Ulla Borgström - Monica Wester Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 4 S= 2 620 16.0/28.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Gunnar Olsson - Jan Öhman 5 N+1 2 620 16.0/28.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S= K 620 16.0/28.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 4 S= 8 620 16.0/28.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Kent Hermansson - Lars Becklén 5D Ö-3 E 500 10.0/34.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 N+3 2 190 7.0/37.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Mona Andersson - Ulla Lundström 4 N+3 8 190 7.0/37.0
Marianne Falck - Ann Christin Åxman Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 7 N-1 2 -100 2.0/42.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg 6 S-1 K -100 2.0/42.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6 S-1 K -100 2.0/42.0