Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 2

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Öst giv
N-S i zon
Ekn85
D106
32
6542
D106
kn87
Dkn96
KDkn
73
E954
1087
10987
K942
K32
EK54
E3

Optimalt kontrakt: 5 S= 650
 NT
N889119
S889119
Ö44424
V44424
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johan Dieden - Per Henriks Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NTD S+2 K 580 44.0/0.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Mats Holm - Anders Edstrand 2 N+2 10 170 42.0/2.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 1NT S+2 K 150 33.0/11.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunnar Olsson - Jan Öhman 1NT S+2 6 150 33.0/11.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 1NT S+2 D 150 33.0/11.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Agneta Johansson - Lars Svensson 1NT S+2 K 150 33.0/11.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 1NT S+2 6 150 33.0/11.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 1NT S+2 K 150 33.0/11.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Lotta Lundberg - Hans Ryning 1NT S+2 D 150 33.0/11.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 1NT S+2 Kn 150 33.0/11.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+1 K 140 23.0/21.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Christer Östberg - Jan Walhagen 2 S+1 9 140 23.0/21.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Marianne Falck - Ann Christin Åxman 1NT S+1 6 120 14.0/30.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Sonja Christensson - Bo Månsson 1NT S+1 K 120 14.0/30.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bo Johansson - Elsa Johansson 1NT S+1 K 120 14.0/30.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT S+1 6 120 14.0/30.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson 1NT S+1 K 120 14.0/30.0
Ulla Borgström - Monica Wester Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 1NT S+1 K 120 14.0/30.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Nicolae Östner - Evert Bengtsson 1NT S+1 Kn 120 14.0/30.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 1NT S= 9 90 5.0/39.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Mats Andersson - Göran Nilsson 1NT S= D 90 5.0/39.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S-1 K -100 1.0/43.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S-1 K -100 1.0/43.0