Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Öst giv
N-S i zon
E64
76
E974
K1086
K97
EK8543
6
972
D83
kn
Dkn1085
Ekn54
kn1052
D1092
K32
D3

Optimalt kontrakt: 2 Ö= -90
 NT
N56566
S56566
Ö87767
V77766
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mats Andersson - Göran Nilsson Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3NT V-5 4 250 44.0/0.0
Johan Dieden - Per Henriks Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT Ö-4 Kn 200 42.0/2.0
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö 1NT N+1 5 120 40.0/4.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 V-2 7 100 33.0/11.0
Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren Margaretha Olsson - Göran Ekelund 3 V-2 6 100 33.0/11.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT V-2 6 100 33.0/11.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V-2 8 100 33.0/11.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Mona Andersson - Ulla Lundström 3D V-1 E 100 33.0/11.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Anitha Lindgren - Marian Krook 3 Ö-2 5 100 33.0/11.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 2NT Ö-1 Kn 50 23.0/21.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson 3 V-1 4 50 23.0/21.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Klas Bellander - Jan Clementsson 2 V-1 E 50 23.0/21.0
Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson Christer Östberg - Jan Walhagen 3 Ö-1 Kn 50 23.0/21.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Pass   18.0/26.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Sonja Christensson - Bo Månsson 2 V= E -110 12.0/32.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Bo Johansson - Elsa Johansson 2 V= 6 -110 12.0/32.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Mats Holm - Anders Edstrand 2 V= 7 -110 12.0/32.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 V= 7 -110 12.0/32.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 V= 7 -110 12.0/32.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 3 V= E -140 4.0/40.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 3 V= 8 -140 4.0/40.0
Ulla Borgström - Monica Wester Agneta Johansson - Lars Svensson 2 V+1 E -140 4.0/40.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Åke Lindström - Britt Lindberg 2NT Ö+1 9 -150 0.0/44.0