Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Syd giv
N-S i zon
Kkn73
10743
EKD87
ED65
82
kn4
kn9654
109842
kn
109
EK1072

EKD965
6532
D83

Optimalt kontrakt: 7D V-6 1400
 NT
N61313610
S61313610
Ö70072
V70072
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Milan Korac - Bengt Nilsson 5D Ö-7 E 1700 44.0/0.0
Mats Andersson - Göran Nilsson Mats Holm - Anders Edstrand 6 S+1 6 1460 37.7/6.3
Bo Johansson - Elsa Johansson Åke Lindström - Britt Lindberg 6 S+1 2 1460 37.7/6.3
Kent Hermansson - Lars Becklén Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6 S+1 Kn 1460 37.7/6.3
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Lotta Lundberg - Hans Ryning 6 S+1 2 1460 37.7/6.3
Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard Ulla Borgström - Monica Wester 6 S+1 E 1460 37.7/6.3
Claes Engdahl - Ulla Öberg Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 5 S+2 E 710 21.0/23.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+3 4 710 21.0/23.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 S+3 6 710 21.0/23.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Peter Moricz - Håkan Myrhagen 4 S+3 E 710 21.0/23.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Marianne Falck - Ann Christin Åxman 5 S+2 E 710 21.0/23.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson 4 S+3 6 710 21.0/23.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars G Svensson - Ulla Wästberg 4 S+3 Kn 710 21.0/23.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S+3 4 710 21.0/23.0
Johan Dieden - Per Henriks Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 S+3 5 710 21.0/23.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Klas Bellander - Jan Clementsson 4 S+3 4 710 21.0/23.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S+3 E 710 21.0/23.0
Sonja Christensson - Bo Månsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 4 S+2 Kn 680 7.4/36.6
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Gunnar Olsson - Jan Öhman 5 S+1 E 680 7.4/36.6
Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 2 N+5 E 260 4.2/39.8
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 4 Ö-3 E 150 2.1/41.9
Christer Östberg - Jan Walhagen Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3 Ö-2 E 100 0.0/44.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson     A- 15.3/17.6