Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Öst giv
ingen i zon
D9432
7652
K7
86
85
EK10
6532
Ekn105
Ekn10
94
Dkn108
K973
K76
Dkn83
E94
D42

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N33663
S33663
Ö910779
V910779
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Bo Johansson - Elsa Johansson 3NT V-2 2 100 44.0/0.0
Lotta Lundberg - Hans Ryning Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 5 V-1 2 50 42.0/2.0
Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2 N-1 D -50 37.0/7.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Marianne Falck - Ann Christin Åxman 2 S-1 E -50 37.0/7.0
Mats Andersson - Göran Nilsson H.O. Thulin - Mats Mårtensson 2 S-1 K -50 37.0/7.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Sonja Christensson - Bo Månsson 2 S-1 5 -50 37.0/7.0
Mats Holm - Anders Edstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 1NT S-2 K -100 29.0/15.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 S-2 8 -100 29.0/15.0
Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg Johan Dieden - Per Henriks 2 S-2 8 -100 29.0/15.0
Nicolae Östner - Evert Bengtsson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 S-2 8 -100 29.0/15.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Peter Moricz - Håkan Myrhagen 2 Ö+2 D -130 17.0/27.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 4 V= 7 -130 17.0/27.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke 2 V+2 7 -130 17.0/27.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Klas Bellander - Jan Clementsson 3 Ö+1 D -130 17.0/27.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 3 V+1 2 -130 17.0/27.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö+1 D -130 17.0/27.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Kent Hermansson - Lars Becklén 3 V+1 7 -130 17.0/27.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Christer Östberg - Jan Walhagen 2 Ö+2 D -130 17.0/27.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2 S-3 8 -150 8.0/36.0
Ulla Borgström - Monica Wester Gunnar Olsson - Jan Öhman 1NT V+3 3 -180 5.0/39.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2NT Ö+2 9 -180 5.0/39.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Åke Lindström - Britt Lindberg 3D N-2 9 -300 2.0/42.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Gunnar Hudin - Elisabet Hudin 3NT Ö+1 6 -430 0.0/44.0