Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
BK Bridgehuset » onsdag 18.30scratch 2017-01-18 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

onsdag 18.30scratch 2017-01-18

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.18

Nord giv
ingen i zon
kn9532
KD4
D3
kn75
EK7
1083
1054
D1062
D10
kn52
EKkn862
E4
864
E976
97
K983

Optimalt kontrakt: 3NT Ö= -400
 NT
N53563
S53563
Ö810879
V810879
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Sonja Christensson - Bo Månsson 3 Ö= 8 -110 42.0/2.0
Johan Dieden - Per Henriks Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö+1 7 -110 42.0/2.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Nina Nilsson - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö= 9 -110 42.0/2.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Marianne Falck - Ann Christin Åxman 3 Ö+1 8 -130 27.0/17.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 2 Ö+2 6 -130 27.0/17.0
Gunnar Hudin - Elisabet Hudin Rolf Sjödahl - Alf Pihl 2 Ö+2 6 -130 27.0/17.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Mats Andersson - Göran Nilsson 2 Ö+2 8 -130 27.0/17.0
Peter Moricz - Håkan Myrhagen Bonnie Clementsson - Sten Ahlgren 3 Ö+1 6 -130 27.0/17.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3 Ö+1 E -130 27.0/17.0
Ulla Borgström - Monica Wester Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 Ö+1 6 -130 27.0/17.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Agneta Johansson - Lars Svensson 2 Ö+2 6 -130 27.0/17.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2 Ö+2 3 -130 27.0/17.0
Britta-Lena Rundcrantz - Dennis Alsensjö Ann-Cecil Olsson - Gunlis Åberg 2 Ö+2 E -130 27.0/17.0
Klas Bellander - Jan Clementsson Lotta Lundberg - Hans Ryning 3 Ö+1 4 -130 27.0/17.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Christer Östberg - Jan Walhagen 4 Ö= E -130 27.0/17.0
Yvonne Tolf - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 2 Ö+3 8 -150 12.0/32.0
Margaretha Olsson - Göran Ekelund Bo Johansson - Elsa Johansson 2 Ö+3 8 -150 12.0/32.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 Ö+2 8 -150 12.0/32.0
H.O. Thulin - Mats Mårtensson Britt-Marie Arvebratt - Louise Grandinsson 1NT V+3 2 -180 8.0/36.0
Carl-Johan Möncke - Carl-Gustav Möncke Mats Holm - Anders Edstrand 3 N-4 E -200 6.0/38.0
Mona Andersson - Ulla Lundström Anita Hansson Lindvall - Stig Unoson 3NT Ö= 6 -400 4.0/40.0
Göran Nyqvist - Peter Perulf Nicolae Östner - Evert Bengtsson 3NT Ö+1 3 -430 2.0/42.0
Claes Engdahl - Ulla Öberg Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT V+2 2 -460 0.0/44.0