Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 9

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Nord giv
Ö-V i zon
D95
D2
D7
K86532
K108764
E943
104
D
kn3
Kkn1085
K96
Ekn4
E2
76
Ekn8532
1097

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N76234
S76234
Ö5611108
V561098
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT Ö-2 2 200 37.0/1.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 5 Ö-2 E 200 37.0/1.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 Ö-1 E 100 34.0/4.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 N-2 5 -100 32.0/6.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 3 Ö+1 E -170 30.0/8.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3 Ö+2 10 -200 25.0/13.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Christer Östberg - Jan Walhagen 3 Ö+2 8 -200 25.0/13.0
Ulla Borgström - Monica Wester Jan Öhman - Gunnar Olsson 2 Ö+3 E -200 25.0/13.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3 Ö+2 E -200 25.0/13.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 2 Ö+4 E -230 20.0/18.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 Ö= E -620 15.0/23.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö= E -620 15.0/23.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Zalman Puterman - Maria Tendler 4 Ö= 10 -620 15.0/23.0
Stig Unoson - Berith Rydnemalm Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö= E -620 15.0/23.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö+1 E -650 6.0/32.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö+1 10 -650 6.0/32.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 Ö+1 E -650 6.0/32.0
Gun Bellander - Mona Andersson Louise Grandinsson - Christina Leander 4 Ö+1 E -650 6.0/32.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 Ö+1 E -650 6.0/32.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Per Boberg - Kerstin Boberg 5D S-5 E -1100 0.0/38.0
Anitha Lindgren - Marian Krook     - 19.7/-