Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Väst giv
ingen i zon
9872
42
EK865
105
E1053
Dkn876
10
642
kn6
95
kn7432
K873
KD4
EK103
D9
EDkn9

Optimalt kontrakt: 4NT N= 430
 NT
N91181010
S91191010
Ö32432
V32432
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+1 7 430 31.0/7.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 6 430 31.0/7.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Sjödahl - Alf Pihl 3NT S+1 6 430 31.0/7.0
Ulla Borgström - Monica Wester Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT S+1 3 430 31.0/7.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT S+1 D 430 31.0/7.0
Gun Bellander - Mona Andersson Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT S+1 3 430 31.0/7.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 3NT S+1 6 430 31.0/7.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT S+1 7 430 31.0/7.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT N= D 400 16.0/22.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT S= 6 400 16.0/22.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3NT S= 6 400 16.0/22.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT S= 10 400 16.0/22.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S= 7 400 16.0/22.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Stig Unoson - Berith Rydnemalm 3NT S= 3 400 16.0/22.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT S= D 400 16.0/22.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Karin Andrée - Agneta Dunemark 3 S= 10 140 8.0/30.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Jan Öhman - Gunnar Olsson 2NT S= D 120 6.0/32.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 3NT S-1 2 -50 3.0/35.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 5 S-1 10 -50 3.0/35.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Milan Korac - Bengt Nilsson 3NT S-2 D -100 0.0/38.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin     - -/14.6
Louise Grandinsson - Christina Leander Ulf Öjing - Ulf Schjånberg     Pen -3.8/-3.8