Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Nord giv
N-S i zon
kn8
D8762
kn105
986
963
K4
983
E7542
EK1054
E1095

KDkn10
D72
kn3
EKD7642
3

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -980
 NT
N18414
S18414
Ö1259126
V1259126
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kent Hermansson - Lars Becklén Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 4 Ö-2 E 100 38.0/0.0
Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Per Boberg - Kerstin Boberg 6 Ö-1 E 50 33.0/5.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Louise Grandinsson - Christina Leander 4 Ö-1 K 50 33.0/5.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö-1 K 50 33.0/5.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 Ö-1 K 50 33.0/5.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 S-2 3 -200 28.0/10.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Milan Korac - Bengt Nilsson 3 Ö+3 E -230 25.0/13.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Stig Unoson - Berith Rydnemalm 2 Ö+4 E -230 25.0/13.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 Ö= E -420 20.0/18.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 Ö= E -420 20.0/18.0
Gun Bellander - Mona Andersson Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 Ö= E -420 20.0/18.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö+1 E -450 13.0/25.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 Ö+1 E -450 13.0/25.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 4 Ö+1 E -450 13.0/25.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 Ö+1 E -450 13.0/25.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 4 Ö+2 K -480 5.0/33.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Christer Östberg - Jan Walhagen 4 Ö+2 E -480 5.0/33.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 Ö+2 E -480 5.0/33.0
Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö Bodil Wikström - Roger Bergforsen 4 Ö+2 3 -480 5.0/33.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 6 Ö= E -980 0.0/38.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - 18.6/-