Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Väst giv
alla i zon
D1042
Dkn2
ED4
Ekn7
9653
K1083
9
K1083
E7
9754
10852
D54
Kkn8
E6
Kkn763
962

Optimalt kontrakt: 4NT N= 630
 NT
N71061010
S71061010
Ö52732
V52732
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT N+2 9 660 29.0/9.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT N+2 5 660 29.0/9.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3NT N+2 5 660 29.0/9.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N+2 4 660 29.0/9.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT N+2 5 660 29.0/9.0
Ulla Borgström - Monica Wester Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT N+2 7 660 29.0/9.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT N+2 4 660 29.0/9.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT N+2 2 660 29.0/9.0
Stig Unoson - Berith Rydnemalm Gun Bellander - Mona Andersson 3NT N+2 4 660 29.0/9.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT N+2 5 660 29.0/9.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT N+1 2 630 14.0/24.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT N+1 4 630 14.0/24.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N+1 2 630 14.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 3NT N+1 4 630 14.0/24.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT N+1 6 630 14.0/24.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT N= 2 600 5.0/33.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT N= 2 600 5.0/33.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3NT N= 4 600 5.0/33.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 3NT N= 2 600 5.0/33.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Rutger Persson - Claes Nilsson 3 S= 2 110 0.0/38.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - -/15.4