Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Syd giv
Ö-V i zon
1072
87
KD74
K1096
ED96
kn6432
9
Dkn2
Kkn5
ED5
E10652
E3
843
K109
kn83
8754

Optimalt kontrakt: 6 V= -1430
 NT
N44112
S44112
Ö89121210
V89121210
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christer Östberg - Jan Walhagen Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 6 V-1 K 100 38.0/0.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Karin Andrée - Agneta Dunemark 4 V= 7 -620 35.0/3.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 4 V= 4 -620 35.0/3.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3NT Ö+1 5 -630 32.0/6.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+1 K -650 24.0/14.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 V+1 6 -650 24.0/14.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 V+1 8 -650 24.0/14.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 V+1 6 -650 24.0/14.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö+1 8 -650 24.0/14.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 4 V+1 K -650 24.0/14.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 V+1 2 -650 24.0/14.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT Ö+2 7 -660 12.0/26.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+2 8 -660 12.0/26.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+2 8 -660 12.0/26.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT Ö+2 3 -660 12.0/26.0
Stig Unoson - Berith Rydnemalm Gun Bellander - Mona Andersson 3NT Ö+2 8 -660 12.0/26.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Håkan Linse - Arne Bojesson 4 V+2 6 -680 6.0/32.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT Ö+3 9 -690 3.0/35.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3NT V+3 6 -690 3.0/35.0
Ulla Borgström - Monica Wester Kent Hermansson - Lars Becklén 6 V= 10 -1430 0.0/38.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - -/15.4