Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Väst giv
ingen i zon
43
642
E10752
973
K105
Kkn3
D9
E10862
Dkn62
ED107
K83
kn5
E987
985
kn64
KD4

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N36334
S36334
Ö9710109
V9710109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 Ö-1 Kn 50 38.0/0.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rolf Bergström - Christer Löfgren 1 Ö+1 7 -110 36.0/2.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 2NT V+2 2 -180 34.0/4.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT Ö= 8 -400 30.0/8.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT Ö= 8 -400 30.0/8.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Inga Derving - Ulla Nilborn 3NT V= 3 -400 30.0/8.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö= K -420 23.0/15.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 Ö= K -420 23.0/15.0
Gun Bellander - Mona Andersson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 4 Ö= 7 -420 23.0/15.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 Ö= K -420 23.0/15.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V+1 5 -430 9.0/29.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT Ö+1 7 -430 9.0/29.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Lars G Svensson - Ulla Wästberg 3NT Ö+1 5 -430 9.0/29.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3NT V+1 2 -430 9.0/29.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Stig Unoson - Berith Rydnemalm 3NT V+1 5 -430 9.0/29.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Louise Grandinsson - Christina Leander 3NT V+1 5 -430 9.0/29.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3NT Ö+1 9 -430 9.0/29.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT V+1 6 -430 9.0/29.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V+1 5 -430 9.0/29.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Bodil Wikström - Roger Bergforsen 3NT V+1 5 -430 9.0/29.0
Kent Hermansson - Lars Becklén     - 24.2/-