Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 16

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Väst giv
Ö-V i zon
Kkn1065
D6
2
108765
7
107543
KDkn106
E9
94
Kkn2
8543
Dkn32
ED832
E98
E97
K4

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N834117
S834107
Ö510826
V510826
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 S+2 K 480 38.0/0.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S+1 E 450 29.0/9.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 S+1 K 450 29.0/9.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 4 S+1 E 450 29.0/9.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 S+1 E 450 29.0/9.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 4 S+1 E 450 29.0/9.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Louise Grandinsson - Christina Leander 4 S+1 E 450 29.0/9.0
Stig Unoson - Berith Rydnemalm Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 S+1 E 450 29.0/9.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Anitha Lindgren - Marian Krook 4 S+1 E 450 29.0/9.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S= 7 420 19.0/19.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Kent Hermansson - Lars Becklén 4 N= 8 420 19.0/19.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 3 N+2 2 200 16.0/22.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3 S+1 K 170 11.0/27.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+2 K 170 11.0/27.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 S+2 K 170 11.0/27.0
Gun Bellander - Mona Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 3 S+1 K 170 11.0/27.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Håkan Linse - Arne Bojesson 4 N-1 2 -50 6.0/32.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 V+1 D -110 4.0/34.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Ulla Borgström - Monica Wester 3 N-4 8 -200 1.0/37.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 S-4 K -200 1.0/37.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén     - 15.1/-