Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Syd giv
N-S i zon
Ekn4
D92
kn7
D10982
1098
EKkn8743
62
E
K72
5
EK109
Kkn753
D653
106
D8543
64

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N44242
S44242
Ö981188
V981188
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Åke Lindström - Britt Lindberg Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 3NT Ö-2 3 100 38.0/0.0
Jan Öhman - Gunnar Olsson Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 V-1 Kn 50 36.0/2.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3 V+2 Kn -200 34.0/4.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Per Boberg - Kerstin Boberg 3NT Ö= 3 -400 30.0/8.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT Ö= 5 -400 30.0/8.0
Stig Unoson - Berith Rydnemalm Monica Lessing - Mary-Ann Persson 3NT Ö= 4 -400 30.0/8.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 V= Kn -420 24.0/14.0
Gun Bellander - Mona Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 V= Kn -420 24.0/14.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson 4 V= 4 -420 24.0/14.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 4 V+1 Kn -450 13.0/25.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V+1 Kn -450 13.0/25.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rolf Sjödahl - Alf Pihl 4 V+1 Kn -450 13.0/25.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Kent Hermansson - Lars Becklén 4 V+1 8 -450 13.0/25.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 4 V+1 7 -450 13.0/25.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Louise Grandinsson - Christina Leander 4 V+1 Kn -450 13.0/25.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Ulla Borgström - Monica Wester 4 V+1 Kn -450 13.0/25.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Anitha Lindgren - Marian Krook 4 V+1 2 -450 13.0/25.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT Ö+2 5 -460 2.0/36.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+2 4 -460 2.0/36.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT Ö+2 6 -460 2.0/36.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén     - 15.1/-