Kommande tävlingar
04/11 Guldsimultanrally
07/11 INSTÄLLD...Manfred Kamras Minn
21/11 RM Lag Mixed BBO - Gröna Hisse
Rapporterade tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Öst giv
ingen i zon
754
Kkn1065
ED7
kn10
10863
D
108642
842
EDkn
E943
K93
ED9
K92
872
kn5
K7653

Optimalt kontrakt: 3D S-1 -100
 NT
N54857
S54857
Ö79586
V69586
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Karin Andrée - Agneta Dunemark 2NT Ö-4 3 200 38.0/0.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 2NT Ö-3 5 150 31.0/7.0
Ingrid Wallin - Hans Dorthé Per Boberg - Kerstin Boberg 2NT Ö-3 5 150 31.0/7.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT Ö-3 5 150 31.0/7.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 2NT Ö-3 5 150 31.0/7.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Louise Grandinsson - Christina Leander 2NT Ö-3 2 150 31.0/7.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT Ö-3 8 150 31.0/7.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT Ö-2 5 100 17.0/21.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 2NT Ö-2 7 100 17.0/21.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 3 V-2 Kn 100 17.0/21.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Jan Öhman - Gunnar Olsson 2NT Ö-2 3 100 17.0/21.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg Zalman Puterman - Maria Tendler 3 Ö-2 Kn 100 17.0/21.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT Ö-2 5 100 17.0/21.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Ulla Borgström - Monica Wester 2NT Ö-2 7 100 17.0/21.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin 3NT Ö-2 3 100 17.0/21.0
Bo Månsson - Ing-Britt Jurén Lars G Svensson - Ulla Wästberg 2NT Ö-1 Kn 50 5.0/33.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Christer Östberg - Jan Walhagen 2NT Ö-1 5 50 5.0/33.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Monica Lessing - Mary-Ann Persson 2NT Ö-1 3 50 5.0/33.0
Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén Kent Hermansson - Lars Becklén 3 Ö-1 6 50 5.0/33.0
Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö Stig Unoson - Berith Rydnemalm 2NT Ö= 3 -120 0.0/38.0
Gun Bellander - Mona Andersson     - 20.4/-