Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Väst giv
N-S i zon
ED54
kn1064
1086
kn7
K76
EK
kn753
EK96
kn102
932
ED92
D108
983
D875
K4
5432

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N43754
S43754
Ö910679
V910679
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg Ingrid Wallin - Hans Dorthé 3NT V-2 6 100 38.0/0.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 Ö+2 8 -130 36.0/2.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rolf Sjödahl - Alf Pihl 1NT V+2 4 -150 34.0/4.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Karin Andrée - Agneta Dunemark 3NT Ö= 6 -400 20.0/18.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT V= Kn -400 20.0/18.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V= 4 -400 20.0/18.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö= 5 -400 20.0/18.0
Milan Korac - Bengt Nilsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT V= Kn -400 20.0/18.0
Per Boberg - Kerstin Boberg Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 3NT V= 6 -400 20.0/18.0
Anitha Lindgren - Marian Krook Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT V= 4 -400 20.0/18.0
Gun Bellander - Mona Andersson Kent Hermansson - Lars Becklén 3NT V= 4 -400 20.0/18.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Håkan Linse - Arne Bojesson 3NT Ö= 5 -400 20.0/18.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Jan Öhman - Gunnar Olsson 3NT Ö= 5 -400 20.0/18.0
Monica Lessing - Mary-Ann Persson Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT V= Kn -400 20.0/18.0
Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 3NT V= 4 -400 20.0/18.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 3NT V= 4 -400 20.0/18.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V+1 Kn -430 4.0/34.0
Ulla Borgström - Monica Wester Björn Karlsson - Ann Bomark 3NT Ö+1 9 -430 4.0/34.0
Louise Grandinsson - Christina Leander Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 3NT V+1 5 -430 4.0/34.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Stig Unoson - Berith Rydnemalm 4NT V+1 4 -460 0.0/38.0
Ulf Öjing - Ulf Schjånberg     - 20.5/-