Kommande tävlingar
28/12 BK Allians - Guldtävling
05/01 Gävle BK - Gävleguldet
25/01 DM-veteraner
Rapporterade tävlingar
07/12 Malmö BK - Guldtävling
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
09/11 Manfred Kamras Minne - Omgång
BK Bridgehuset » Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Partävling Onsdag scratch max 54 par TL Jan-Eric Larsson 2017-01-04

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2017.01.04

Öst giv
alla i zon
D6
E10987
kn43
E75
1094
D53
1065
D1086
Ekn532
62
D97
K42
K87
Kkn4
EK82
kn93

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N791079
S791079
Ö63363
V63363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Bengt Nilsson Ingrid Wallin - Hans Dorthé 4 S+1 10 650 37.0/1.0
Karin Andrée - Agneta Dunemark Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 S+1 8 650 37.0/1.0
Lars G Svensson - Ulla Wästberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT S+1 6 630 33.0/5.0
Birgit Hartman - Ingegerd Jeppsson Hanna Söderberg - Ann Christin Åxman 3NT S+1 6 630 33.0/5.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Christer Östberg - Jan Walhagen 4 N= 6 620 27.0/11.0
Bodil Wikström - Roger Bergforsen Monica Lessing - Mary-Ann Persson 4 S= 6 620 27.0/11.0
Kent Hermansson - Lars Becklén Ulf Öjing - Ulf Schjånberg 4 S= 8 620 27.0/11.0
Håkan Linse - Arne Bojesson Lena Kampf - Gun Jensen-Carlén 4 S= 8 620 27.0/11.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Björn Karlsson - Ann Bomark 3 N= 2 140 22.0/16.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bo Månsson - Ing-Britt Jurén 3NT S-1 10 -100 16.0/22.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Andrzej Cybulski - Izabella Johannisborg 4 S-1 4 -100 16.0/22.0
Inga Derving - Ulla Nilborn Gunilla Wahlkvist - Dennis Alsensjö 4 N-1 E -100 16.0/22.0
Junot Delcomyn - Ann-Charlotte Lundin Zalman Puterman - Maria Tendler 4 S-1 10 -100 16.0/22.0
Stig Unoson - Berith Rydnemalm Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT S-1 6 -100 16.0/22.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT S-2 10 -200 6.0/32.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Per Boberg - Kerstin Boberg 4 S-2 8 -200 6.0/32.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Rutger Persson - Claes Nilsson 4 N-2 2 -200 6.0/32.0
Ulla Borgström - Monica Wester Jan Öhman - Gunnar Olsson 4 S-2 6 -200 6.0/32.0
Gun Bellander - Mona Andersson Louise Grandinsson - Christina Leander 4 S-2 8 -200 6.0/32.0
Rolf Sjödahl - Alf Pihl Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S-3 6 -300 0.0/38.0
Anitha Lindgren - Marian Krook     - 19.7/-