Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 9

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Nord giv
Ö-V i zon
Ekn1094
108763

1083
D87
K
K85432
K97
32
EDkn94
kn10
ED65
K65
52
ED976
kn42

Optimalt kontrakt: 3 V= -110
 NT
N44465
S44465
Ö88867
V98867
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bertil Järnros - Leif Fors Alf Falk - Henrik Aronsson 4 Ö-3 6 300 34.0/0.0
Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd May Petersson - Eva Sulz 3NT V-2 9 200 30.0/4.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 3 V-2 E 200 30.0/4.0
Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 3 V-2 10 200 30.0/4.0
Håkan Arebrink - Anders Ihalainen Ulla Kastensson - Jan Kuuse 2 N+1 Kn 140 26.0/8.0
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Magnus Wikman - Margareta Wikman 2 N= 5 110 23.0/11.0
Arne Edberg - Inga Edberg Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 2 N= E 110 23.0/11.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 4 Ö-1 E 100 18.0/16.0
Britta Persson - Linnea Edvardsson Bo Windisch - Lillemor Windisch 3 Ö-1 E 100 18.0/16.0
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg 3 V-1 3 100 18.0/16.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Tina Fredriksson - Arne Andersen 3 Ö+1 5 -130 12.0/22.0
Annika Westin - Bosse Johansson Tommy Rhedin - Lena Holmlund 3 Ö+1 5 -130 12.0/22.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Dag Thundal - Göran Lundqvist 3 Ö+1 5 -130 12.0/22.0
Mats Fagher - Christopher Davies Agneta Björklund - Anette de la Motte 2 Ö+1 5 -140 6.0/28.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Gun Borg - Bengt Andersson 2 Ö+1 2 -140 6.0/28.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Börje Filipsson - Maya Adrian 2 Ö+1 6 -140 6.0/28.0
Ingvar Josefsson - Anders Meuller Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson 2 S-3 K -150 2.0/32.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Kerstin Sjölund - Guy Hansson 3NT Ö= 5 -600 0.0/34.0
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr     - 19.2/-