Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 4

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Väst giv
alla i zon
976
7653
KD74
kn7
EKkn4
982
E863
96
D10852
Kkn10
9
E532
3
ED4
kn1052
KD1084

Optimalt kontrakt: 5D N-2 -500
 NT
N79636
S79636
Ö647107
V646107
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Arne Edberg - Inga Edberg Agneta Björklund - Anette de la Motte 4 Ö-2 4 200 34.0/0.0
Jesper Johansson - Henrik Fernqvist Annika Westin - Bosse Johansson 4 V-1 Kn 100 26.0/8.0
Bo Windisch - Lillemor Windisch Tina Fredriksson - Arne Andersen 4 Ö-1 4 100 26.0/8.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius 4 Ö-1 2 100 26.0/8.0
Alf Falk - Henrik Aronsson Ulla Kastensson - Jan Kuuse 3 V-1 Kn 100 26.0/8.0
Dag Thundal - Göran Lundqvist Marita Hallberg - Peggy Veerman 4 Ö-1 K 100 26.0/8.0
Åke Hallgren - Nils Johansson Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 4 V-1 Kn 100 26.0/8.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård 4 V-1 Kn 100 26.0/8.0
Tommy Rhedin - Lena Holmlund Britta Persson - Linnea Edvardsson 3 V= K -140 14.0/20.0
Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr May Petersson - Eva Sulz 3 V= 7 -140 14.0/20.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Mats Fagher - Christopher Davies 3 Ö= 10 -140 14.0/20.0
Lennart Ryberg - Anne Leppänen Bertil Järnros - Leif Fors 3 V= Kn -140 14.0/20.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Ingvar Josefsson - Anders Meuller 3 Ö= 10 -140 14.0/20.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Kerstin Sjölund - Guy Hansson 3 Ö+1 E -170 8.0/26.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 3 Ö+2 E -200 6.0/28.0
Gun Borg - Bengt Andersson Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 4 Ö= E -620 3.0/31.0
Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson Börje Filipsson - Maya Adrian 4 Ö= K -620 3.0/31.0
Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson Håkan Arebrink - Anders Ihalainen 4 Ö+1 E -650 0.0/34.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson     - -/16.3