Kommande tävlingar
22/04 Rimbo BK - Guldtävling
27/04 Rekommenderad spelhelg för SM
28/04 Sista anmälnings- och speldatu
Rapporterade tävlingar
19/04 Trosa BS - Guldtävling
06/04 Laholms BK - Guldtävling
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
Lerums BK » Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
Lerums BK

Onsdagsbridge M HCP 2017-02-01

Bricka 20

Lerums BK, Sverige 2017.02.01

Väst giv
alla i zon
432
kn42
K1043
1074
KD96
K95
E7
kn632
Ekn107
E1076
kn95
E9
85
D83
D862
KD85

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N55334
S55334
Ö8710109
V8810109
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingemar Hansson - Ingvar Oscarsson Åke Hallgren - Nils Johansson 4 Ö-1 K 100 33.0/1.0
Margareta Algurén - Sven-Åke Nilsson Alf Falk - Henrik Aronsson 5 V-1 3 100 33.0/1.0
May Petersson - Eva Sulz Agneta Björklund - Anette de la Motte 2 V+2 3 -170 29.0/5.0
Annika Westin - Bosse Johansson Gunnar Yxelflod - Leif Ryhd 3 V+1 4 -170 29.0/5.0
Steen Ljungberg - Ann-Marie Östgård Ingvar Josefsson - Anders Meuller 3 V+2 4 -200 26.0/8.0
Mats Fagher - Christopher Davies Arne Edberg - Inga Edberg 4 Ö= 2 -620 15.0/19.0
Tina Fredriksson - Arne Andersen Jesper Johansson - Henrik Fernqvist 4 V= 3 -620 15.0/19.0
Bengt Kjellqvist - Björn Thorselius Britta Persson - Linnea Edvardsson 4 V= 2 -620 15.0/19.0
Gun Borg - Bengt Andersson Bo Windisch - Lillemor Windisch 4 V= 3 -620 15.0/19.0
Ronny Terbrant - Ingela Terbrant Ulf Tallborn - Gunilla Tallborn 4 V= 4 -620 15.0/19.0
Magnus Wikman - Margareta Wikman Elisabeth Svenson - Hans-Olof Hakenmyr 4 V= 2 -620 15.0/19.0
Marita Hallberg - Peggy Veerman Ulla Kastensson - Jan Kuuse 4 V= 2 -620 15.0/19.0
Sigvard Ahlgren - Bo Algemark Lennart Ryberg - Anne Leppänen 4 V= 3 -620 15.0/19.0
Gunnar Sundberg - Yvonne Sundberg Anna Maria Gräslund - Marianne Gustafsson 4 V= 4 -620 15.0/19.0
Bertil Järnros - Leif Fors Börje Filipsson - Maya Adrian 4 Ö= 5 -620 15.0/19.0
Bengt Gunnarsson - Madeleine Gunnarsson Tommy Rhedin - Lena Holmlund 4 V+1 4 -650 2.0/32.0
Kerstin Sjölund - Guy Hansson Håkan Arebrink - Anders Ihalainen 4 V+1 3 -650 2.0/32.0
Ingwor Bengtsson - Birgitta Unell-Carlsson Dag Thundal - Göran Lundqvist 4 V+1 3 -650 2.0/32.0
Birgitta Bengtsson - Jan Bengtsson     - 19.0/-